Çağ Gürle ile

300 saat Ileri Seviye Yoga Uzmanlık Programı
 

İşlenecek konular:

*İLERİ SEVİYE DERS OLUŞTURMA

-Yaratıcı seriler oluşturma

-Poz gruplarını hedef alan dersler hazırlama

-Seçilmiş pozları hedef alan dersler hazırlama

-Pozları basitleştiren ya da zorlaştıran varyasyonlar

 

*ORTA VE İLERİ SEVİYE POZLARI İNCELEME/UYGULAMA

-Aya selam ve güneşe selam serilerinde geliştirici detaylar

-Orta ve İleri seviye pozları inceleme ve hazırlayıcı çalışmalar

-Yoga uygulamasını geliştirecek kinesiyoloji temelli farklı çalışmalar

-Asanalarda düzeltme, derinleştirme ve farkındalık uyandırma becerileri

-Ekipman kullanımını geliştirici unsurlar

 

*YOGA HOCALIĞINI GELİŞTİRME

-Detaylı yönlendirme geliştirme.

-Dil ve ifade zenginleştirme

-Ses tonu ve anlatım becerisi

-Ders verirken merkezde kalabilme becerisi

-Nasıl dinlemeli, nerede durmalı; temel iletişim becerileri

-Sık yaşanan incinmeler ve kazalar

-Tematik ders verebilme becerisi

 

*KAS, İSKELET VE SİNİR SİSTEMİ ANATOMİSİ / BEDEN OKUMA TEKNİKLERİ

-Detaylı anatomi eğitimi

-Kısmi embriyoloji ve psikofiziksel evrim eğitimi

-Postür algılama

-Nefes durumu algılama

-Duygu durum algılama

-Eklem durumu algılama

-Çevresel farkındalık çalışmaları

 

*ÇEŞİTLİ MEDİTASYON UYGULAMALARI

-Farklı meditatif uygulamalar

-Anda kalabilmeye dair araştırmalar

 

*YOGA FELSEFESİ VE TARİHİ DETAYLI ANALİZ

-Farklı yoga ekolleri ve akımlar

-Yoga tarihi ve geleneksel okullar

-Modern dünyada yoganın konumu

 

Program kimlere yönelik ve kimler katılabilir?

 

300 saatlik YA onayli Çağ Gürle ile olan bu eğitimimiz, herhangi bir 200 saatlik temel eğitim sertifası tamamlamış hocalara veya ileri seviye öğrencilerin bilgi, beceri ve anlayış derinliğini artırmaya yönelik tasarlanmıştır.

 

Sertifika

Programı tamamlayanlar 300 saatlik Yoga Alliance onaylı sertifika almaya hak kazanır. Önceden 200 saatlik temel eğitim sertifikası olanlar bu sertifikayla birlikte 500 saatlik sertifikasyon sürecini tamamlamış olacaklardır.

 

Buluşma Tarihleri:

1.Buluşma: 09 - 10 Kasım

2.Buluşma: 23 - 24 Kasım

3.Buluşma: 07 - 08 Aralık

4.Buluşma: 21 - 22 Aralık

5.Buluşma: 04 - 05 Ocak

6.Buluşma: 25 - 26 Ocak

7.Buluşma: 08 - 09 Şubat

8.Buluşma: 22 - 23 Şubat

9.Buluşma: 07 - 08 Mart

10.Buluşma: 21 - 22 Mart

Buluşma Saatleri: 13.00 – 18.30

 

inziva: 02 - 05 Nisan, Çatalca

 

•120 saat Çağ Gürle ve asistanları ile program

 

•40 saat inziva

 

•40 saat ders verme

Açıklama: Eğitimin ilk gününden sertifika alınan güne kadar geçen sürede, özel ders, stüdyo dersi veya staj dersi olarak toplam 40 saat ders vermenizi istiyoruz. Stüdyo ve staj derslerinin geçerli sayılabilmesi için, ders verdiğiniz stüdyodan 40 saatlik ders verdiğinize dair bir belge getirmeniz gerekiyor. Eğer özel ders ya da evde grup dersi veriyorsanız, her verdiğiniz dersten 5 ya da 10 dakikalık bir video kesidi kaydetmeniz ve caggurleegitim@gmail.com adresine düzenli olarak göndermeniz gerekiyor.

 

•50 saat ders katılım

Açıklama: Çağ Gürle'nin ya da O’nun program içeriğiyle paralel gördüğü başka hocaların derslerine 50 saat boyunca katılmanızı istiyoruz. Başka bir şehirde yaşıyorsanız, katıldığınız derslerle ilgili Çağ Gürle'den bireysel olarak onay almanız gerekiyor.

 

•50 saat asistanlık

Açıklama: Çağ Gürle’nin temel ve ileri seviye programlarında, atölyelerinde ya da verdiği stüdyo derslerinde toplamda 50 saat süreyle asistanlık ya da gözlemcilik yapmanızı istiyoruz. Başka eğitmenlere asistanlık ya da gözlemcilik talebiniz varsa, Çağ Gürle eğitmenimizden bireysel olarak onay almanız gerekiyor.

 

 

---------------------------

 

Çağ Gürle hakkında

 

Yoga ile 1998 yılında tanıştım. Yaklaşık 2000 yılından beri düzenli yoga uyguluyorum. 2004-2006 Yılları arasında Hindistandan İstanbula gelen bir yogiyle asana ve yoga tarihi çalıştım. 2006 yılında Sarah Powers ile ilk profesyonel programına katıldım. İlerleyen dönemlerde Zeynep Aksoy ile hocalık eğitimi tamamlayıp, O’na eğitimlerinde asistanlık yaptım. 2008-2013 yılları arasında Cihangir Yoga’da binlerce ders vererek tecrübe kazandım. Godfrey Devereux, Tias Little, Bryan Kest, Seane Corn, Andrew Zionts, David Cornwell, Nicole Ohme gibi tanınan hocalarla çalışma fırsatı buldum.

 

Özel dersler ve atölyeler aracılığıyla bu havuzu genişletip eğitimler sunmaya başladım. 4 yıllık bir anatomi eğitimi ile desteklenen ve kendi ekollerini yaratmış hocalar ile çalışarak edindiğim birikimi yoga hocalığı temel eğitimime aktarmaya başladım. Şimdiye kadar ileri seviye ve temel programlarım sayesinde yüzlerce öğrenciye, dersler aracılığıyla da binlercesine ulaşma imkanım oldu. Bu yolculuk sırasında Moshe Feldenkrais ve Thomas Hanna gibi terapistlerin online eğitimlerinden faydalanarak anlayışımı derinleştirme fırsatım oldu.

 

Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz ileri seviye eğitim programı ile hem yoga hocalarına hem de kendini geliştirmek isteyen deneyimli yoga öğrencilerine, bilgilerini ve becerilerini bir adım öteye taşımak için gerekli teknik ve pratik donanımı sağlıyoruz. Bu program kapsamında, Nükleer Onkolog Ömür Çarıkçı ile birlikte, Türkiye’deki yoga eğitimleri arasında en kapsamlı ve eğitici anatomi modülünü oluşturduk. Sıkıcı anatomi programlarından farklı, herkes tarafından kolayca anlaşılabilen ve eğitmenin donanımını hızla artıran bu zevkli modül ile anatomi öğrenmekten keyif alacak, hem derslerinize hem de kendi pratiğinize bambaşka bir katkı sağlamış olacaksınız. Sadece anatomi modülü değil tüm içeriğiyle bu eğitim süresince gerçekten geliştiğinizi hissedeceksiniz.

 

 

Çağ Gürle ile 300 saat eğitim bedeli 8500 tl + kdv 'dir.

 

20 Ağustos'a kadar tamamlama koşulu ile eğitim bedeli 7500.tl'dir.

 

Ücret bedeline dahil olmayanlar;

inziva yerine ulaşım, konaklama ve diğer harcamalarınız.

 

Ödeme koşullarını, taksit imkanlarını öğrenmek için 0533 305 6 888 arayabilir ya da info@yoga8nisantasi.com adresine ileti göndererek ön kayıt yaptırabilirsiniz.