ÖNEMLİ:

Haftalık programımızda uzman değişiklikleri olabilir. Çalışmalara gelmeden önce yapılan degişiklikleri kontrol etmek için bizi arayabilir ya da

"seanslarımız linkinden görüntüleyeceğiniz programımızda son 1 saate kadar olan uzman-seans degişikliklerini güncel olarak ögrenebilirsiniz. 

Nişantaşı Stüdyo: 0533 305 6 888 

Beşiktaş Stüdyo: 0539 620 20 46

> Seans tanımlarını inceledikten sonra size en uygun çalısmalara katılmanızı öneririz. Sorularınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

> Herhangi bir sağlık probleminiz varsa çalısmalardan önce lütfen doktorunuza danışıp bizleri konu hakkında bilgilendiriniz. Eğitmenin seansa sizi kabul etmeme hakkı saklıdır. 

SEANS İÇERİKLERİ:

Programlarımızda yer alan ( * ) işaret;

İlgili seansın "her seviye için uygun" olduğunu ifade eder. İlk defa katılacaklar için ( * ) işaretli seanslara girmeleri tavsiye edilir.

*Yoga I*

Yoganın temellerinin öğretildiği ve yeni başlayanlar ile pratiği olan herkesin katılabileceği seanslardır. 

Yoga'nın temel pozlarına odaklanan, yogaya özgü temel beden, nefes ve meditatif farkındalık çalışmaları içerir. Güvenli ve profesyonel yönlendirmeler sayesinde yogayla tanışmanızı sağlar. Bir süredir yoga yapıyorsanız, uygulamanızın temelini sağlamlaştırmak için de gelebilirsiniz.

*Yoga I-II*

Yoganın temellerinin öğretildiği ve yeni başlayanlar ile pratiği olan herkesin katılabileceği serilemeleri daha belirgin olan seanslardır. Kol dengeleri, ters duruşlar ve geriye bükülme pozlarının temelini oluşturan  uygulamalar içerir.

Yoga II

Başlangıç derslerinde edinilen temel yoga asana deneyimini geliştirmeyi amaçlar. Dengeli biçimde güç ve esnekliği geliştiren çalışmalar sayesinde katılımcıların uygulamalarında güvenle ilerlemelerini destekler. Bir süredir  Yoga I ve/veya Yoga I-II derslerine katılanlar için uygundur.

Yoga III

İleri seviye asanaların çalışıldığı seanslardır. Tavsiyemiz en az 6 ay düzenli yoga pratiginizin olmasıdır. 

*Yoga Staj*

Yoganın temellerinin öğretildiği ve yeni başlayanlar ile pratiği olan herkesin katılabileceği çalışmalar olup, yeni uzmanların denetiminde yapılan seanslarımızdır. Yeni uzmanlarımızın "Uzmanlık" yolunda mentorlarının gözetiminde eğitmenlik pratiklerini desteklemek maksadıyla konulmuştur.

*Nefes ve Meditasyon*

Bu çalışmalara herkes katilabilir. Temel seviye nefes egzersizlerinin ve mindfulness meditasyon tekniklerinin uygulandığı ve katılımcıya öğretildiği seanslardır.

*Yin Yoga*

Her yaşa ve seviye için meditatif ve pasif bir yoga uygulamasıdır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılarak bağ doku üzerine çalışılır. 

*Kundalini Yoga*

Kundalini yoga teknik olarak asana, prana, vücut kilitlerinin uygulanmasıyla fiziksel bedenle birleşmeyi, kullanılan mudra ve mantralarla bilinçaltının kalıplarına ulaşarak zihinsel ve duygusal özgürleşmeyi sağlayan bir uygulamadır. Her seviye katılımcıya uygundur.

*Ashtanga Yoga - Mysore*

Yoga pratiği olan ve yeni başlayan herkese uygundur. Eğitmen ve öğrencinin grup içinde birebir çalıştığı sabah seanslardır. İlk etapta çalışma süresi 60 - 75 dakikadır. Pratik ilerledikçe 90 - 120 dakikaya kadar çıkmaktadır. Çalışmaya 07.00 'den itibaren 08.30'a kadar katılım gösterebilirsiniz. Dikkat çalışmaya en geç 08.30'a kadar giriş yapınız. 

*Core Yoga*

Her seviyeye açık, kök kuvveti geliştirmeye yönelik seanslarımızdır. 

*Happy Hips & Shoulders* 

Aktif esneme ve güvenli hareket açıklığı oluşturmak için tasarlanan fiziksel uygulamalı seanslardır. Her seviyeye uygundur. 

Aşağıdaki çalışmalar aralıklı olarak programa konur.

*Mindfulness* 

Şimdiki ana dair zihinsel, bedensel ve duygusal farkındalık geliştirirken kendimize ve fark ettiklerimize şefkat gösterebilme becerisidir. Düzenli pratiğin beyin kimyasını değiştirerek kronik stresle ve strese bağlı sağlık problemleriyle başa çıkmada etkili sonuçlar gösterdiği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Bu çalışmada evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz basit mindfulness egzersizlerini ve meditasyonu öğrenirsiniz.


*Eklem ve Tendon Egzersizleri*

Her yaşa ve seviye için uygundur. Eklemlerin ve tendonların hareket kabiliyetini ve gücünü arttırmaya yönelik dinamik bir uygulamadır. (Aktif üyeliğiniz olduğu takdirde, bu derse katılımınız ile paketinizden ders sayısı düşürülmez.) 

*Animal Movement*

Kişinin beden ağırlığını kullanarak ilkel bazı hareketlerle hayvan taklitlerini eğlenceli ve serbest bir teknikle birleştiren, çeşitli zorluk seviyelerine sahip işlevsel bir egzersiz programıdır. Bu çalışmalara herkes katilabilir. 

*Movement & FBW*

Seans boyunca beden ve zihni bir arada tutacak farklı hareket kombinasyonlarının bir arada olduğu, ters duruşların ve derin geriye bükülmelerin de çalışıldığı güç - esneklik - kontrol üzerine kurulu 3 saatlik seanstır. Erken/geç - giriş/çıkış yapabilirsiniz. 

Yoğun Pratik

İleri seviye asana çalışmalarının katılımcı tarafından deneyimlenmiş ve düzenli pratik ediliyor olması ön koşuldur.

Düzenli ve adanmış asana pratiği olandan beklentimiz;

-Duvarda yardımsız amuda kalkmak ve min. 30sn. kalabilmek,

-Bakasana pozunda min. 30sn kalmak,

-Tam köprü pozunu yardımsız ve min. 30sn yapabilir olmak.

Çocuk Yogası (3-7 yaş)

8-12 yaş için Yoga
• Nefes çalışmalarıyla akciğer kapasitelerini geliştirerek, fizik bedenlerinin oksijenden daha iyi beslenmesine katkı sağlamak, doğru nefes almalarını sağlamak ve pekiştirmek;
• Öğrencilerin sınav heyecanlarının, kaygılarının ve streslerinin doğru nefes alma egzersizleri, nefes teknikleri ve yoga çalışmalarıyla en aza indirgenmesini sağlamak;
• Dikkat eksikliği ve konsantrasyon bozukluğunu en aza indirgemek, öğrencilerin odaklanmalarını arttırmak;
• Kendileriyle barışık,  öz güveni yüksek, öz denetimi becerebilen; öfke, kaygı, korku gibi duyguların kontrolünü sağlayabilen;  enerjilerini doğru kullanan ve doğru yönlendiren öğrenciler yetiştirmek;
• Nefes çalışmaları ve eşli yoga ile ilişkilerindeki güven duygularını pekiştirmek;
• Nefes teknikleriyle öfke ve stres kontrolü sağlamalarına yardımcı olmak;
• Çevrelerini koruyan ve doğaya karşı duyarlı, saygılı bireyler olmalarına yardımcı olmak;
• Bedensel zekâlarını ve duygusal becerilerini geliştirmek;
• Yaratıcılıklarını geliştirmek; denge ve esnekliklerini arttırmak;
• Uyku bozukluklarını en aza indirgemek;
• Bireysel ve sosyal farkındalık sağlamak.

Hamile Yogası

Doğum sürecini desteklemek maksadıyla doktorunuzun önerisiyle katılabileceğiniz seanslardır. Bu süreçte ihtiyaç olan destekleyici fiziksel farkındalık, bedensel  güç - esneklik ve doğru - bilinçli nefeslere odaklanılır.