Seanslara katılmadan önce güncel programdan kontrol ediniz.

"Güncel Program" için tıklayınız.

Önemli Not!

Haftalık programımızda uzman degisiklikleri olabilir. Çalısmalara gelmeden önce yapılan degisiklikleri kontrol etmek için bizi arayabilir ya da "güncel program" linkinden görüntüleyeceginiz programımızda son 2 saate kadar olan uzman-seans degisikliklerini güncel olarak ögrenebilirsiniz. 0533 305 6 888 

Önemli Not!

Seans tanımlarını inceledikten sonra size en uygun çalısmalara katılmanızı öneririz. Sorularınız için bizlerle iletisime geçebilirsiniz.
 

Önemli Uyarı!
Herhangi bir saglık probleminiz varsa çalısmalardan önce lütfen doktorunuza danısıp bizleri konu hakkında bilgilendiriniz.

*.....* Her seviyeye uygun dersleri ifade eder.

Ücretsiz seanslara üye olmayanlar da katılabilir.

#Yoga Staj# seansları üyelerimize ücretsizdir. Dısardan katılım bedeli 20.tl+kdv, öğrencilere 10.tl+kdv. 

*Ücretsiz Yoga Staj* seansları herkese açıktır. Üyelik ve ayrı ödeme gerektirmez.

 

Akmerkez 11.45 ve 19.00 seansları ücretsizdir. Üyelik ve ayrı ödeme gerektirmez.

Hilton ve Conrad Otel etkinliklerimiz için danısınız.

Seans Tanımlarımız


 

Yoga I: Yoganın temellerinin öğretildiği ve yeni başlayanlar ile pratiği olan herkesin katılabileceği derslerdir. 

Yoga'nın temel pozlarına odaklanan, yogaya özgü temel beden, nefes ve meditatif farkındalık çalışmaları içerir. 60 ve 75 dakika süren dersler, güvenli ve profesyonel yönlendirmeler sayesinde yogayla tanışmanızı sağlar. Bir süredir yoga yapıyorsanız, uygulamanızın temelini rafine etmek için de gelebilirsiniz.

Yoga II: Başlangıç derslerinde edinilen temel yoga asana deneyimini geliştirmeyi amaçlar. 60 ve 75 dakika süren derslerde, dengeli biçimde güç ve esnekliği geliştiren çalışmalar sayesinde katılımcıların uygulamalarında güvenle ilerlemelerini destekler. Bir süredir başlangıç derslerine katılanlar için uygundur.

Yoga III: İleri seviye asanaların çalışıldığı derstir. Tavsiyemiz en az 6 ay düzenli yoga pratiginizin olmasıdır. 

Yoga Staj: Yoganın temellerinin öğretildiği ve yeni başlayanlar ile pratiği olan herkesin katılabileceği çalışmalar olup, yeni uzmanların denetiminde yapılan seanslarımızdır. Yeni uzmanlarımızın "Uzmanlık" yolunda mentorlarının gözleminde pratiklerini desteklemek maksadıyla konulmuştur. Yoga8 aftif üyeliğiniz var ise staj seansları paketinizden düşülmez. Dışardan katılım bedeli 20.tl 'dir.

Yin Yoga: Her yaşa ve seviye için meditatif bir yoga uygulamasıdır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır.

Kundalini Yoga ve Meditasyon: Kundalini yoga teknik olarak asana, prana, vücut kilitlerinin uygulanmasıyla fiziksel bedenle birleşmeyi, kullanılan mudra ve mantralarla bilinçaltının kalıplarına ulaşarak zihinsel ve duygusal özgürleşmeyi sağlar. Her seviye katılımcıya uygundur.

Dharma Yoga: Çalışma orta seviyedir, bir suredir pratik yapiyor iseniz calisma sizin icin uygundur. 
Pratik surya namaskar akisi ile baslar. Shiva namaskar serisini, savascilari, denge pozlarini, bas durusu dahil ters duruslari, derin geriye bukulmeleri ve cevrilmeleri icerir. Pratik, rahatlatan ve canlandiran derin gevseme, nefes calismasi ve konsantrasyon/meditasyon ile sona erer.

Jivamukti Yoga: Aydınlanmaya giden yolda tüm canlıları merhametle kucaklar ve beş prensibi temel alır. Bunlar, Ahimsa (şiddetsizlik), nada (müzik), dhyana (meditasyon), bhakti (sadakat; hareketlerimizin arkasındaki amaç), shastra (kutsal sanskrit sutra ve yazıları). Jivamukti yoga, Ashtanga yogadan esinlenilmiş yoğun hatha pratiği içerir. Hayvan hakları, vegan yaşam şekli ve çevrecilik desteklenir.

Bu çalışmalara katılmak için bir süredir asana pratiği yapıyor olmanız gerekmektedir. Başlangıç seviyesine uygun değildir.

Ashtanga Yoga - Mysore: Yoga pratiği olan ve yeni başlayan herkese açıktır. Eğitmen ve öğrencinin grup içinde birebir çalıştığı seanslardır. İlk etapta çalışma süresi 1 saat - 1 saat 15 dakikadır.  Çalışmaya 07.00 'den itibaren 08.30'a kadar katılım gösterebilirsiniz. Önemli çalışmaya en geç 08.30 giriş yapılır. 

Core Yoga: Her seviyeye açık, kök kuvveti geliştirmeye yönelik seanslarımızdır. 

Nefes ve Meditasyon: Bu çalışmalara herkes katilabilir. Üyelik gerektirmez.

Mindfulness: Şimdiki ana dair zihinsel, bedensel ve duygusal farkındalık geliştirirken kendimize ve fark ettiklerimize şefkat gösterebilme becerisidir. Düzenli pratiğin beyin kimyasını değiştirerek kronik stresle ve strese bağlı sağlık problemleriyle başa çıkmada etkili sonuçlar gösterdiği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Bu çalışmada evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz basit mindfulness egzersizlerini ve meditasyonu öğrenirsiniz.


Eklem ve Tendon Egzersizleri: Her yaşa ve seviye için uygundur. Eklemlerin ve tendonların hareket kabiliyetini ve gücünü arttırmaya yönelik dinamik bir uygulamadır. (Aktif üyeliğiniz olduğu takdirde, bu derse katılımınız ile paketinizden ders sayısı düşürülmez.) 

Animal Movement: Kişinin beden ağırlığını kullanarak ilkel bazı hareketlerle hayvan taklitlerini eğlenceli ve serbest bir teknikle birleştiren, çeşitli zorluk seviyelerine sahip işlevsel bir egzersiz programıdır. Bu çalışmalara herkes katilabilir. 

Movement: Seans boyunca beden ve zihni bir arada tutacak farklı hareket kombinasyonlarının bir arada olduğu, ters duruşların ve derin geriye bükülmelerin de çalışıldığı güç - esneklik - kontrol üzerine kurulu 3 saatlik seanstır. Erken/geç - giriş/çıkış yapabilirsiniz. 

Üyelerimize 50tl+kdv , dışarıdan katılım 75.tl+kdv

Self Practice-Open Class:  Yoga pratiği olan herkese studyomuz belirtilen saatlerde kullanımınıza açık ve ücretsizdir. Kişisel pratiğinizi sabahları stüdyodamızda yapabilirsiniz. Rezervasyon gereklidir. 0533 305 6 888 ya da yoga8nisantasi@gmail.com

Yoğun Pratik: Bu çalışmalar aralıklı olarak programa konacaktır. İleri seviye asana çalışmalarının katılımcı tarafından deneyimlenmiş ve düzenli pratik ediliyor olması ön koşuldur.

Düzenli ve adanmış asana pratiği olandan beklentimiz;

-Duvarda yardımsız amuda kalkmak ve min. 30sn. kalabilmek,

-Bakasana pozunda min. 30sn kalmak,

-Tam köprü pozunu yardımsız ve min. 30sn yapabilir olmak.

8-12 yaş için Yoga: Gençlere faydaları:
• Nefes çalışmalarıyla akciğer kapasitelerini geliştirerek, fizik bedenlerinin oksijenden daha iyi beslenmesine katkı sağlamak, doğru nefes almalarını sağlamak ve pekiştirmek;
• Öğrencilerin sınav heyecanlarının, kaygılarının ve streslerinin doğru nefes alma egzersizleri, nefes teknikleri ve yoga çalışmalarıyla en aza indirgenmesini sağlamak;
• Dikkat eksikliği & konsantrasyon bozukluğunu en aza indirgemek, öğrencilerin odaklanmalarını arttırmak;
• Kendileriyle barışık,  öz güveni yüksek, öz denetimi becerebilen; öfke, kaygı, korku gibi duyguların kontrolünü sağlayabilen;  enerjilerini doğru kullanan ve doğru yönlendiren öğrenciler yetiştirmek;
• Nefes çalışmaları ve eşli yoga ile ilişkilerindeki güven duygularını pekiştirmek;
• Nefes teknikleriyle öfke ve stres kontrolü sağlamalarına yardımcı olmak;
• Çevrelerini koruyan ve doğaya karşı duyarlı, saygılı bireyler olmalarına yardımcı olmak;
• Bedensel zekâlarını ve duygusal becerilerini geliştirmek;
• Yaratıcılıklarını geliştirmek; denge ve esnekliklerini arttırmak;
• Uyku bozukluklarını en aza indirgemek;
• Bireysel ve sosyal farkındalık sağlamak.

Hamile Yogası: Doğum sürecini desteklemek maksadıyla doktorunuzun önerisiyle katılabileceğiniz seanslardır. Bu süreçte ihtiyaç olan destekleyici fiziksel farkındalık, bedensel  güç - esneklik ve doğru - bilinçli nefeslere odaklanılır.