Asu Somer ile 50 Saatlik

Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 


Asu Somer ile 50 Saatlik Yin Yoga Uzmanlaşma Programı

Bu program Yin yoga stilinin temellerini daha kısa sürede aktarmak için oluşturulmuş bir uzmanlık programıdır. Yoga uzmanlarına, yoga uzmanlık programı öğrencilerine ve yoga uygulamasını daha bilinçli şekilde yapmak isteyen deneyimli uygulayıcılara açıktır.

Tarihler & Saatler:
-03 Nisan Cuma: Yoga8 Beşiktaş (10:00-18:30)
-04 Nisan Cumartesi: Yoga8 Nişantaşı (12:30-19:30)
-05 Nisan Pazar: Yoga8 Nişantaşı (12:30-19:30)
-15 Mayıs Cuma: Yoga8 Beşiktaş (10:00-18:30)
-16 Mayıs Cumartesi: Yoga8 Nişantaşı (12:30-19:30)
-17 Mayıs Pazar: Yoga8 Nişantaşı (12:30-19:30)

Program İçeriği:
Bu program, anlamayı, kavramayı ön planda tutar ve uygulama ile öğrenmeyi destekleyen bir yaklaşım benimser. Yapacağımız çalışmalar teorik bilgilerin pratikte yerini bulmasına ve anatomiyi kendi bedeninizde anlamanıza yardımcı olur. Özellikle bazı pozlarda neden zorlandığımızı anlayabileceğiz. Uygulamamızı ezber hareketlerden özgürleştirip, ihtiyaçlara cevap veren bir uygulama nasıl olur araştıracağız.

Programın hedefi, kişiye özel anatomik yapıya saygılı, farklı ihtiyaçlara uygun, güvenli uygulamanın mantığını aktarmaktır. Bu program, diğer uygulamalarınızda da derinleşmenize katkı sağlayacaktır.

Program toplamda 50 saattir. 40 saat, buluşma günlerinde teori ve pratik olarak yapılır. Her buluşma; yin yoga pratiği, teori ve diğer destekleyici çalışmalar içerir. Kalan 10 saat ise buluşmalardan hariç, ödevler ile tamamlanır. Katılımcının tüm buluşmalara gelmesi, 4 yin dersine katılması ve verilen ödevleri tamamlaması beklenir.

 


 • YİN YOGA STİLİ
  Uygulamanın prensipleri, felsefesi ve tarihi.
  Meditasyon ve uygulamanın ilişkisi. 


 • YOGA ANATOMİSİ:
  Tüm yoga pozlarını anlamamızı sağlayacak temel anatomik kavramlar. Dokular, iskelet ve kas sistemleri, hareket anatomisi. Germe ve kompresyon kavramları. Anatomik farklılıkların yoga uygulamasına etkileri. 


 • YİN YOGA ASANALARI
  Temel yin pozların incelenmesi. 
  Pozların hedefleri ve etkileri. 
  Eklem açıcı seriler. 


 • ENERJİ ANATOMİSİ
  Çakra, Nadi, Çi ve Meridyenlere dair temel teoriler.


 • DERS VERME TEKNİKLERİ
  Kendi uygulamanızı oluşturmak. 
  Yin yoga sekansı oluşturmak.
  Asana varyasyonları.
  Uygulamada destek kullanımı.
  Sık rastlanan rahatsızlıklar için uygulama yöntemleri. 
  Program hem kendiniz hem de ders verdikleriniz için, bireysel anatomik yapıya saygılı ve farklı ihtiyaçlara uygun modifikasyonlar içeren güvenli bir uygulama oluşturmanızı hedefler. Bu süreç sadece yin yoga özelinde değil diğer uyguladığınız stillerde derinleşmenize de katkı sağlayacaktır.


Yoga Alliance onaylı 200 saatlik temel yoga uzmanlık sertifikası olan ve programı gerekleriyle tamamlayan kişiler 50 saatlik YACEP sertifikası alırlar.

Program Ücreti: 2500 TL


KİMLER KATILABİLİR?
Herhangi bir 200 saatlik yoga uzmanlık programını tamamlamış olan ve yin yoga stilini öğrenmek ve bu alanda derinleşmek isteyenler.
Herhangi bir yoga uzmanlık sertifikanız yoksa ama uygulamanıza yin yoga stilini katmak isteyen deneyimli bir yoga uygulayıcısıysanız da eğitime katılabilirsiniz. Durumunuz bu ise lütfen kayıt olmadan önce Asu Somer ile görüşünüz.
Katılımınıza engel oluşturacak bir sağlık sorununuz var ise, lütfen öncelikle doktorunuza danışın ve durumunuzu Asu Somer ile paylaşın.
Daha fazla bilgi almak ve Asu Somer ile haberleşmek için asusomer.com adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

*Yoga8 300 Saat Etkin Uzman Programının saatlerine sayılmaktadır.*